Golfové boty

Trenink golfu, lekce golfu, výuka golfu, zelené karty, škola golfu, kurzy golfu

Golfové boty

 

Golfisté ví, jaký má význam pořádná golfová bota, boty můžeme dnes rozdělit se „spikes“ [spajky] a bez   „spikes“ [spajků].

 

 

 

Dříve se boty vyráběly z pravé kůže, byly pevné a spajky, můžeme říct spíše s ocelovými hřeby!

Golfové boty pro „gentlemana“ [džentlmena] ocelové „spikes“ [spajky]

Model bot z přelomu 20. století, tehdy se chodilo na golf ve vázance, obleku a většinou v neděli po ranní mši v kostele. Hráči se scházeli a hráli většinou o drobné peníe nebo alkohol. Proto se snad hraje i na 18 jamek, tvrdí se že v každé láhvi je 18 panáku (0,6cl). Pojďme ovšem zpět ke golfové obuvi, ty mají svou důležitost v pevném postoji, který zaručuje dobrou stabilitu a jistotu v odpalu.

Nicméně golfové boty kromě stability musí udržet nohu i relativně v suchu, golfista stráví na hřišti když jde všechno dobře cca čtyři hodiny, což jisto jistě stačí na promočení většiny bot, které si běžně můžete zakoupit, nalezneme výrobce, kteří garantují u svých bot nepromokavost po dobu dvou let!

 

 

Dámské historické golfové boty, trenér golfu Jiří Daněk

 

Dámské boty, ty byly asi na začátku bez jakýkoliv úprav, dámy totiž běžně golf nehrály, někde je vůbec na golf můžská populace nebrala vážně a na golf jako ryze mužský (džentlmenský) sport, nepustila…

Nebralo se to nijak vážně, často už tehdy hrávaly celé rodiny a mužský golf zůstával jen soutěžní, kdy koncem třicátých let začaly tento sport hrát i ženy, a to ve velkém stylu, někdy dokonce ke hře vyzývaly i tehdejší profesionály, ale vesměs neměly šanci!

 

 

Moderní golfová obuv

Moderní golfová obuv se „spike“ zachovává tradiční pevnost a jistotu postoje, udrží nohu pevnou a chrání proti uklouznutí, když se hráč pohybuje po hřišti, speciálně, když je mokré, třeba i v dešti, protože golf se hraje i v dešti!

Je totiž vždy pouze na hráči jak se na svůj golf připraví, jedna z nejdůležitějších věcí v bagu je svačina a deštník…

 

 

 

Moderní golfové boty bez „spikes“ [spajků], které můžem v současnosti vidět u jednoho z klasiků současného golfu Phila Mickelsona

Tento hráč potřebuje stabilitu a ještě nedávno kráčel po „fairways“ fervejích s kovovými hřeby a v současnosti podlehl lehkosti moderní obuvi.

 

Ultramoderní obuv značky UNDER ARMOUR v současnosti docela moderní a módní ikona ve světě golfu a vůbec sportovního světa, tento model má „spike“.

 

 

 

Závěrem pohodlná bota bez „spike“ [spajku], s touto obuví můžete kdykoliv vyrazit i do baru, respektive protáhnout golf na večerní zapíjení vítězství v golfovém turnaji. Přece nepůjdete suše domů, kde Vás nečeká větinou žádná velká sláva…

 

Naučím vás pálit daleko, ale bude to chtít pojištění!

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

Golf v Thajsku