Golf course management

Trenink golfu, lekce golfu, výuka golfu, zelené karty, škola golfu, kurzy golfu

„Golf course management“

Anglický název znamená v přímém překladu strategické rozhodování na hřišti. Na začátku se na hřišti zdá se býti ztraceni, tento pocit si pamatuje každý, protože jsme všichni jednou začínali…

Strategie na hřišti přichází v době, kdy už dokážeme nějak usměrnit naši hru. V podstatě to hovorově znamená, že víme, co děláme! Výborný golfista dosahující pravidelně velmi dobrých skóre si svoji hru plánuje, nemá důvod riskovat a spíše čeká na perfektní ránu. Často pokus o dosažení nějakého cíle na hřišti na hranici osobních možností znamená spíše ztrátu dvou ran, nežli zisk jedné, to všichni známe… Nicméně je ne nám také vlastní, že jsme to museli zkusit. Známe i ty situace při ranách na jistotu, které dopadnou ještě hůř, těch, u kterých jsme bezhlavě riskovali. To ovšem jen dává za pravdu správnému rozhodování na hřišti. Ze stovek her a jejich statistik jsem si udělal obrázek o průměrném skóre, které vždy vyšlo ve prospěch strategické hry.

Známá jamka na hřišti Karlštejn, PAR 4 dosažitelný první ranou dřevem na jamkoviště, je možné po dobré ráně zahrát i hole in one, jenže vpravo je OUT, před jamkovištěm a vlevo vodní překážky. Když to zkouším, tak mi dopadne jedna z pěti… do „birdie“ zbytek bogie. Zatímco normální cestou je možné birdie a par je možné vcelku pravidelně uhrát. Zde je course management opravdu důležitý.

Golf v Thajsku