Golfové oblečení

Trenink golfu, lekce golfu, výuka golfu, zelené karty, škola golfu, kurzy golfu

Oblečení na golf

Oblečení a spodní prádlo Danek 1991

Golfové oblečení je základem golfové hry, nelze se obléct do jen tak nahodilých věcí, móda má jasně daná pravidla a je sledována vlastními golfisty. Značek působící v golfové olasti je opravdu velký počet a každým rokem se konkurence zvětšuje, poněvadž sportovní golf je jeden z nejrychleji se rozvíjejících se sportů. V zásadě je základní oblečení, bavlněné triko s límečkem a dlouhé kalhoty, ne „blue jeans“!

 

Proužky, květinové vzory nebo jednoduchá modrá a černá – na golfových hřištích je možné vidět jak klasickou eleganci, tak extravagantnější vzory. Móda je pro hráče golfu skoro stejně důležitá jako handicap, při výběru oblečení by ale kromě stylu měli pamatovat i na kvalitu materiálu a funkčnost. 

Trenér golfu Praha Jiří Daněk

Každý sportovec, golfisty nevyjímaje, je jistě rád, pokud si svůj sport může užívat, i když podzimní počasí ukáže svou chladnější a deštivější tvář. „Říká se, že není špatné počasí na golf, je jen špatně oblečený golfista. Vývoj materiálů jde neustále dopředu, a tak oblečení do nepříznivého počasí je dnes nejen funkční, ale také neuvěřitelně pohodlné a slušivé. V zimě a dešti je například dobré mít bundu ze strečového materiálu, přizpůsobí se hráčovu tělu a nebrání v pohybu. Je také důležité si rozmyslet, kdy a jak často budu hrát, některé bundy se totiž hodí více do zimy a jiné do deště,“  osobně doporučuji raději kvalitnější značku.

  • Sunderland
  • Foot Joy
  • Nike
  • Adidas
  • Under Armour

„Na podzim doporučujeme skotskou kolekci značky Sunderland of Scotland, která se na výrobu oblečení do chladnějšího počasí od roku 1966 specializuje. Vyrábí několik druhů bund s různou strečovostí a vyznává klasický styl britských gentlemanů. Skoti ostatně říkají, že hrát se dá, i když nefouká a neprší,“ uvedl Tomáš Zach. Značka Sunderland of Scotland je vyhlášená nejen poskytováním doživotní záruky na nepropustnost vůči vodě, ale používá navíc univerzální nadčasové barvy, které se budou nosit i za deset let.

Podzimnímu oblečení sice vládnou nadčasové tmavší odstíny, ale golfová móda se výraznějším barvám ani vzorům rozhodně nebrání. „Letos byla například v kurzu neonově žlutá, modrá nebo limetková, příští rok to vypadá spíše na klasické barvy, jako je tmavě modrá nebo červená. Dámy si pak rády vybírají oblečení s květinovými nebo proužkovanými vzory. Obecně se ale setkáváme s tím, že muži barvy příliš neřeší, to spíše ženy, ale i ty dnes dávají přednost spíše kvalitě materiálu, poněvadž jsou všechny modely většinou funkční, tak nám zbývá se zaměřit jen na správnou velikost, která je důležitá pro volný pohyb při švihu.

 

„Hráči by měli být oblečeni elegantně a přitom funkčně. Je dobré nechat si v tomto ohledu poradit od profesionálů, proto se na mne můžete obrátit s kompletním poradenstvím, do obchodu Vás doprovodím, poradím co je potřeba a vysvětlím bez čeho se neobejdete.

UložitUložit

Golf v Thajsku