TIGER! Nejlepší na konec!

Trenink golfu, lekce golfu, výuka golfu, zelené karty, škola golfu, kurzy golfu

TIGER! Nejlepší na konec!

TIGER WOODS získal 80 titul v kariéře

 

 

Tiger si nemohl vybrat lepší turnaj, než vyhrát finále „FEDEX CUP“! V podstatě hrál přesně tím způsobem, jak jsme ho znali dříve, systémem start – cíl, co dodat, je to vyjímečný šampión a profesionál každým coulem. Po celou letošní sezónu hrál výborný golf a pořád byl tak nějak ve hře o titul, ať to bylo na „THE OPEN“, nebo i na jiných turnajích v průběhu letošního „FEDEX CUP“, soutěže americké PGA!

Po kolech 65, 68, 65, 71 zvítězil, diváci skandovali; „TIGER, TIGER“ podél posledních fervejí, po kterých tento hráč kráčel s jistotou jemu vlastní, i já osobně jsem mu opravdu přál vyhrát, každý turnaj jsem viděl, jak nad hlavu zdvihá pohár finále a podařilo se to až v samotném finále pro nejelpších třicet hráčů, kde TIGER vycenil zuby a vyhrál finále a nad hlavu vyzdvihl finálovou trofej roku.

Celkovým vítězem se tak i přes finálové kolo za 73 ran stává v roce 2018 Justin ROSE, a právě ten vyzdvihne trofej FEDEX CUP nad hlavu, jako ocenění za celou sezónu!

V poli poražených zůstali všichni jeho soupeři a Tiger si tak připsal největší letošní výhru a je jen otázkou času, kdy se opět vyšvihne do čela světového žebříčku. Finálový flight složený z hráčů Tiger WOODS a Rory McIlroy, byl lemován špalíry diváků na každé jamce a opět se ukázalo, jak silný Tiger vlastně je, a jak mu také svědčí přízeň fanoušků, kteří v posledním kole viděli už jen jednoho vítěze, což stále ještě mladík, Rory, nenesl úplně bez známek tlaku a výsledek se taky projevil, jeho hra nebyla tak brilantní a z průběžné druhé příčky se místo boje o titul, propadl na dělené 7. místo. Na konečném 2. místě ho tak po kolech 71,65, 69, 66 vystřídal Billy Horschel. Absolutním neúspěchem skončil turnaj pro Phila Mickelsona, ten se nedostal ani v jednom z kol pod par hřiště a obsadil poslední, 30. místo v turnaji! Pro mne, přestože fandím Tigrovi, pro „RYDER CUP“ jsem jasný fanoušek Evropy, tudíž mě těší docela solidní výkon evropských borců…

Závěrem musím dodat, že TIGER WOODS je definitivně zpět a je na nejlepší cestě, se opět stát světovou jedničkou.

Celkové výsledky FEDEX CUP zde!

Jiří Daněk

Trenér golfu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Golf v Thajsku