Výuka golfu „Driver“

Trenink golfu, lekce golfu, výuka golfu, zelené karty, škola golfu, kurzy golfu

Výuka golfu

  • lekce jak hrát driverem

Držení

Nezapoměňte, že držení se při drajvování používá silnější, nikoliv přehnaně, protože příliš silné držení nám může blokovat zápěstí a efektem vytvářet tlak na levou ruku, který má za vinu pronaci zápěstí a lokte, kdy výlsedkem je rána vpravo od cíle a možná ještě s rotací (push slice).

Postoj

Postoj při drajvování je široký a stabilní, vnitřní noha lehce otevřená a v postoji namířené tělesné osy na cíl. Váha je v postoji rozložena až 50% na obě nohy, příadně při nápřahu můžeme přenést váhu i lehce do vnější nohy záleží především na technice kterou hráč využívá, ale základní postoj vypadá takto.

Hůl

„Driver“, česky můžeme jednička dřevo, zde není moc co připomínat, snad jen že driver může mít různé lofty (sklony) začínáme někde na 6° a končíme na 13,5°, podle úrovně hráče i pohlaví. Driver je nejdelší hůl v bagu, tak je nutno opravdu švihat, při hře bez rotace trupu, tedy pouze „rukama“ nikdy nedosáhneme optimální vzdálenosti a jen stěží nějaké přesnosti…

Poloha míče

Míč si umísťujeme převážně v přední části postoje, to znamená u paty vnitřní nohy. Zasahujeme ho po vzestupné trajektorii pro udělení vyšší trajektorie, abychom z odpaliště dokázali míč dostat na optimální letovou trajektorii „do vzduchu“!

Golf v Thajsku