První letošní turnaj

Trenink golfu, lekce golfu, výuka golfu, zelené karty, škola golfu, kurzy golfu

První letošní turnaj

Jiří Daněk Czech pro am
Jiří Daněk Czech pro am

Jiří Daněk se umístnil na děleném čtvrtém místě.

29. 4. 2019 se odhrál první turnaj letošní série CZECH PRO AM. Hrálo se ve Mstěticích za velmi nepříznivého počasí. Nejlépe se s nástrahami hřiště vyrovnal Ondřej Špůr s výsledkem 76 ran.

Začínal jsem z 10. jamky, perfektní první rána do semi roughu. kde jsem si sice díky všude přítomné vodě mohlo stavět, tak jsem to podcenil, což se samozřejmě hned vymstilo. Jistě znáte, když vám wedge jen tak plácne do vody… Po dvojpatu byl výsledek 8 ran na jamce by děsivý, ale nevzdám to, jsem přece bojovník. SNĚHULÁK

11. jamka par 5; tento dogleg okolo zásobníků fakt nemusím. Po pravé straně out, tak hraji vždy výrazně doleva. 2. rána 6i skončila v roughu na sto metrech, 3 rána PWna green. Zahrál jsem dva paty. PAR

12. jamka par 3; nádherný třípar, který se v hrozném dešti a větru změní v jednu z velmi těžkých jamek. 7i z odpaliště (normálně 9i) přistála 5.40m od vlajky, vím to přesně, zapisoval jsem „nearista“, dvojpat a vcelku poklidný PAR.

13. jamka par 4; proti větru jsem šel do „drajvu“, s tím že „bugy“ stačí… Dobrý drive 244 m carry (míč zůstal zarytý ve ferveji). Super 8i na green, dvojpat a PAR.

14. jamka par 5; tento pětipar miluji vždy jsem tu atakoval velmi dobrý výsledek, který většinou nikdy neklápl… Dobrý drive do semi roughu před „bouli“, odtud 3 wood asi 70m do vlajky a ejhle „socket“ sand wedge mi zůstala v ruce a šel jsem se poprat s pískem. dobrá rána skončila cca 2 metry od vlajky. dvojpat a BOGEY.

15. jamka par 4; luxusní rána drivem na střed ferveje, odtud 9i na green, foukalo zleva! Zasažen green a kromě adrenalinu s bankry vcelku nuda. Trojpat ze 3 metrů byl dost zbytečný výbuch! BOGEY.

16. jamka par 3; sto metrový třípar většinou není problém, ale fičák do zad není radno pokoušet, Zahrál jsem WEDGE 50 ránu do větru, která se mi málem vrátila na hlavu. Znova chip a pokus o záchranu paru. Nedal jsem, no nic… BOGEY.

17. jamka par 4; i přes protivítr opět parádní drive na střed ferveje, jenže jsem byl dost daleko od jamkoviště, tak si říkám snad jen 3 dřevo. Zásah grýnu ze 180 metrů proti uragánu se mi jevil jako zázrak… dvojpat a PAR.

18. jamka par 4; drive jsem poslal s ledovým klidem na fervej 9. jamky. Jistota je samopal, řekle jsem si, mí spoluhráči dropovali biozónu foukalo hodně zprava. Odtud PW na grýn a zase, bihužel dva paty. PAR

l. jamka par 4; jeden spoluhrá to zabalil a druhý se šel přesléct. Já stepoval zimou a snažil se najít motivaci k dalšímu výkonu. Zchládnutý jsem hrál na jistotu 3 wood, head up, 3 metry před sebe!!! Nepřepálené dámské mne fakt ani nemrzely… trojku jsem si nchal v ruce, počkal až odpálí kolega ve flightu a šel dát za vyučenou neposlušnému balonu. Povedená rána mi dávala šanci na par, ale dvě příhry už ne! Jednopat BOGEY.

2. jamka par 4; přesný drive na fervej, odtud v divokém větru za se trojkou, ostatně proč ne, míč přistál na grýnu a dva paty. PAR

3. jamka par 5; asi nejpovedenější drive dne (díky větru) až nad bankry, PW 80 metrů před grýn a SW na grýn. Patování mi moc nešlo. dva paty a PAR.

4. jamka par 4; dobře trefený driver letěl snad 160 m, ok vytáhnu trojku a jdu na to! Stáli při mně všichni svatí, dostal jsem to v fičáku na grýn a přes horizontálně letící vodu (déšť), jsem si tu ránu nemohl ani vychutnat… Dva paty a PAR.

5. Jamka par 3; zde byl vítr v zádech, na grýn stačila 5i a patoval jsem, zahrál jsem výborný pat, ale tyčka to viděla jinak, nechala míček čekat na doklepnutí.

6. jamka par 4; další z mých oblíbených jamek, která se v tomto větru změnila v úplně jinou jamku. Drive opět na ferveji a odtud jsem zase vytáhl 3 wood. dal jsem to na grýn a šel dopatovat. PAR

7. jamka par 5; dlouhý pětipár se po větru jeví úplně jinak. Dobrý drive na ferveji asi 270m od jamky. 3 wood skončila vpravo nad grýnem a příhra k tyči mi ulevila, nicméně jsem zase vytěžil jen PAR.

8. jamka par 3, palisádová třípárovka se tváří dost tvrdě a po přistání v bankru se člověk musí hodně soustředit, nebo být fakt mrštný… Proti větru jsem tam poslal míč 6i (normálně 9i). Ani jsem tomu nemohl uvěřit. Asi ze tří metrů jenom PAR.

9. jamka par 4; po solidním drivu na 100 m od grýnu, jsem do těžké pozice vlevo za grýnem pálil 7i. Můj balon byl daleko, ale co už, takový je golf! Dva paty a PAR

V celkovém součtu jsem zahrál 80, nic moc, určitě to šlo i lépe, ale to počasí byl fakt úděl…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Golf v Thajsku