Výuka golfu lekce Chip
Krátká hra vesměs rozhoduje o skóre stejně jako každý jiný aspekt golfové hry, možná to jen trochu víc bolí, jsme kousek od jamkoviště (green) a musíme hrát opravdu přesně, poněvadž metoda „chipp a putt“ je skutečně vítězná!
Rozdíl mezi dobrou krátkou hrou a výbornou na hřišti znamená jistě 18 ran, to znamená, že pokud si přihrajete na jeden pat, tak máte vyhráno, zavhráníte tím opravdu hodně a skóre se tak rozhodně dostává pod 110 ran vcelku zaručeně! Nezapomeňte, že při čipu potřebujeme překonat pouze krátkou travnatou část a zbytek čipu roluje míč po jamkovišti.
NEJVĚTŠÍM NEBEZPEČÍM ČIPU JE HEAD UP, JENAK NAPSÁNO „TOPINKA“ proto byste na začátku měli používat hůl číslo 7, rozdíl mezi topinku a povedeným úderem je maximálně 12% z délky, kdy u sand wedge můžeme vidět míč mizet na druhé straně jamkoviště v autu „out of bounce“, křoví, písku, vodě či jiné nástraze…
Držení
Nezapoměňte, že držení se při čipu nijak nemění, je stále stejne možná lehce silné, ale to je o zvyku hráče.
Postoj
Postoj při čipování je úzký, vnitřní noha lehce otevřená a v postoji 2-4 cm vzadu. Váha je v postoji rozložena až 65% na vnitřní noze, záleží především na technice kterou hráč využívá, ale základní postoj vypada takto.
Hůl
Jak máte jistě možnost sledovat, tak výborní hráči používají k čipování kromě „driver“ všechny hole v bagu, používají je dle polohy míče a co vlastně se chystáme překonat. Většina hráčů se omezuje na Sand wedge, pitchig wedge nebo 7. železo.
Osobně k čipu používám 56° sand wedge, 9. železo a 7. železo
Poloha míče
Míč si umísťujeme převážně v zadní části postoje, to znamená u paty vnější nohy. Zasahujeme ho po sestupné trajektorii pro udělení větší rotace, abychom na jamkovišti dokázali míč zastavit. Míč, přestože má nízkou trajektorii ma vysokou zpětnou rotaci a ta nám to umožní..